Parasol - Ustroń - ośrodek leczenia uzależnień, detoks, odwyk, alkoholizm - Informacje

Witaj, Nasz Prywatny ośrodek terapii uzależnień "Parasol" oferuje komleksowe i profesjonalne leczenie uzależnień:

  • alkoholizm,
  • narkomania,
  • lekomaniia,
  • uzależnień od środków psychoaktywnych,
  • hazard,
  • seksoholizm,
  • nikotynizm,
  • zakupoholizm,
  • zaburzenia jedzenia,
  • współuzależnienia.


Jesteśmy grupą ludzi, którzy mają za sobą bogate doświadczenia, wiedzę praktyczną, umiejętności pomagania osobom uzależnionym.

Nasz ośrodek powstał po to, by stworzyć możliwości owocnej pracy, wspartej indywidualnym podejściem do pacjenta i jego problemów. Stworzyliśmu miejsce z domową atmosterą, dające poczucie intymności i dyskrecję. Wiemy, że bezpieczna i spokojna atmosfera jest podstawą do zdrowienia każdego człowieka, a proces ten przebiega szybciej i skuteczniej.

Zapewniamy pełną dyskrecję, w razie konieczności zwolnienie lekarskie. Przyjmujemy pacjentów bez skierowania, nie współpacujejmy z NFZ. Jedynym warunkiem przyjęcia do naszego ośrodka jest chęć zmiany, naprawy błędów i gotowość do spokojnego, bezpiecznego i radosnego życia.

Do dyspozycji naszych gości są pokoje 1, 2, 3 – osobowe, sala telewizyjna, sala kominkowa, ogród, grill na zewnątrz budynku. Wspólne posiłki, spacery brzegiem wisły, czy czas spędzony przy kominku to też wartość dodana do terapii. W ten sposób na nowo odkryjesz, jak ważne jest, by dzielić swoje codzienne radości, ale też problemy i troski z innymi. Zajęcia sportowe i rekreacyjne są integralną częścią naszego programu, oczywiście ich realizacja uwzględniana jest indywidualne wg możliwości pacjentów np. aktualne wskazania lekarskie.

Leczenie naszych pacjentów, rozpoczynamy się od badania lekarskiego mającego na celu ustalić stan zdrowia pacjenta, jak również schorzeń wynikających z uzależnienia od środków psychoaktywnych.

Następnie pacjenci poddani są procesowi detoksykacji, czyli odtruciu organizmu od nadużywanej substancji. Detoksykacja polega na zastosowaniu odpowiedniej farmakoterapii, w celu wyeliminowania skutków i schorzeń organizmu, które powstały wskutek nadużywaniem danej substancji.
Przez cały okres terapii w naszym ośrodku pacjenci uczestniczą w zajęciach terapeutycznych mających na celu samopoznanie oraz naukę umiejętności radzenia sobie z głodem (alkoholowym, narkotykowym, lekowym, hazardowym)

Po ukończeniu terapii pacjenci są wolni od środków psychoaktywnych, mają wiedzę dotyczącą własnego uzależnienia a co najważniejsze są wyposażenie w techniki radzenia sobie z głodem.

Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka
Wnetrze osrodka